هنر کتاب نخواندن،هنرمند معکوس!!

بتول زکی نژاد

خلاقیت و هوش مان را به کار می گیریم که در عرصه کتاب نخواندن یک هنرمند معکوس باشیم

در کتاب نخواندن هنرمندان قابلی هستیم که تمرین،نمایش،خلاقیت و هوش مان را به کار می گیریم که در عرصه کتاب نخواندن یک هنرمند معکوس باشیم
کد خبر : 3496
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 آذر 1399 - 7:43
به گزارش پایگاه خبری عصرآشنا،بتول زکی نژاد کتابدارفرهنگی در یاداشتی نقد بر افرادی که کتاب مطالعه نمیکنند به این پایگاه ارسال کرده اند که به شرح ذیل هست:

واژه ی هنرمند در ذهن ما با نمایش،خلاقیت،هوش و استعداد ذاتی و تمرین تداعی می شود برای من که اینطور است و اکنون به عنوان یک کتابدار بر حسب تجربه شخصی باید اقرار کنم ما در کتاب نخواندن هنرمندان قابلی هستیم که تمرین،نمایش،خلاقیت و هوش مان را به کار می گیریم که در عرصه کتاب نخواندن یک هنرمند معکوس باشیم بنابراین این هنرمندان مسیرشان بر خلاف توسعه جامعه است.

این مرا یاد مهاجم در زمین فوتبال می اندازد که موقعیت های قطعی گل را به بیرون می زند و گزارشگر در همین لحظه می گوید:گل نکردن این توپ سخت تر از گل کردن بود!!! و حال فکر می کنم کتاب نخواندن سخت تر از کتاب خواندن است و مضافا اینکه آن مهاجم یحتمل مسابقه را می بازد و این کتاب نخوان هم مسابقه زندگی را چون در هر دو استفاده نکردن از فرصت ها مشهود است!!!!

گلدان سبز و معطری بر روی پنجره می گذاریم و لذت می بریم اما پنجره ی افکارمان را خاک گرفته،چند متر که در حیاط خانه جا پیدا می کنیم نهالی می کاریم اما افکار مان ریگزاری است که پای رفتارمان در آن خونین می شود طبیعت سبز و بهاری را دوست داریم اما در درون مان خزانی رنگ پریده جریان دارد خلاصه اینکه ما طراوت و سرسبزی بیرون را چون لمس می کنیم و در باور ما تصویر دارد باور داریم اما نمی دانیم که درون هم بیابان ترس،خارزار استرس،باتلاق کینه،دره های حسد و آنسو مرغزار شادی،جنگل بخشش،ساحل آرامش و …قرار دارند و این ها بر حسب کیفیت نگاه و باور های ما هوای درون تعییر می کند،که چیزی که باور های ما را می سازد در وهله ی اول کتاب است.

در این عصر انفجار اطلاعات دل به دانش پراکنده ی فضاهای مجازی بستیم و هنگامی که مشکلی برایمان پدید می آید نتنها راهگشا نیستند که ذهنمان را مشوش خاطرمان را مکدر و روانمان را معذب می کنند چرا که بریده ی یک کتاب را به طور مجزا می خوانیم و بدون شک ما را به تحلیل اشتباه سوق می دهد و گمان می کنیم که اهل مطالعه هستیم و اگر از چنین افرادی بپرسید که اهل کتاب هستید می گویند نه ولی در گوشی و سایت ها مطالعه می کتیم!!! قصار خوانی و بریده خوانی و متن های بی اعتبار حتا  ما را متوهم می کنند و توهم انسداد فهم است .

در پایان این نوشتار که فوران اتشین آتشفشان افکار یک کتابدار است که کالایش کتاب رایگان است اما باز مشتری ندارد، در یاداشت های بعدی به زوایای دیگر این آفت هنرمند معکوس بودن می پردازم اما لازم می دانم اشاره کنم که دو علت فرد را به کتاب خواندن وادار می کتد اولی نیاز دومی لذ ت.ما برای شناخت خود و محیط،بهبود روابط با خود،خانواده،همکاران و حتا حیوانات و طبیعت نیاز به یک درک متقابل نیاز داریم که یقین داشته باشید درک متقابل یعنی شناخت روحیه دیگران که مستلزم آگاهی است و بی گمان، این درک متقابل خودخواهی ما را بر طرف می کند و از ما انسان آرام،منعطف و منطقی و در نظر اطرافیان مان دوست داشتنی می سازد. تنها با کتاب می توان….ادامه دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

یاس چهارشنبه , 19 آذر 1399 - 10:44

خانم زکی نژاد کارمند خلاق و پرتلاش و با استعداد ، خسته نباشید خانم زکی نژاد

آسنا چهارشنبه , 19 آذر 1399 - 16:49

👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌